WOLONTARIAT ,,PODAJ DŁOŃ,, / VOLUNTEER “GIVE YOUR HAND”

WOLONTARIUSZ ROKU 2017

KACPER MOKOSA       KLASA II LB

Kacper w roku szkolnym uzyskał tytuł Wolontariusz Roku 2017. Brał udział w pełnym zakresie zajęć w projekcie: POKOLENIA – SENIOR I WOLONTARIUSZ – SKUTECZNA PROFILAKTYKA. Warto wspomnieć że uczeń uzyskuje corocznie doskonałe wyniki w nauce.

Nasi uczniowie biorą udział w projekcie stowarzyszenia IREiSO: Senior i wolontariusz – skuteczna profilaktyka.

dsc01958

Plan działalności wolontariatu „PODAJ DŁOŃ”

1. Pomoc zwierzętom ze schroniska.
Do 5 grudnia odbędzie się zbiórka karmy dla zwierząt.
W schronisku zawsze potrzebne są:
• pożywienie (ryż, makaron, puszki i sucha karma)
• wyposażenie dla zwierząt: smycze, obroże, szelki
• miski dla psów, najlepiej metalowe gdyż nie pekają na mrozie. Naczynia z tworzyw sztucznych zużywają się dość szybko ponieważ psy częstokroć z nudów gryzą je i niszczą.
• niskie ale duże i ciężkie pojemniki na wodę. Są bardzo przydatne w czasie letnich upałów kiedy napoić trzeba kilkaset zwierząt.
• koce, ręczniki, materace i szmaty (ale nie pościel którą psy drą na kawałki a zawartość zapycha otwory odpływowe)
2. Współpraca z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich.
Udział uczniów w akcji charytatywnej polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz niepełnosprawnych dzieci.
3. Pomoc dzieciom w ramach „Mikołajek”
4. Pomoc dziewczynce chorej na białaczkę.