dr Maria Montessori

KRONIKA

Tomasz Lutek

Mam na imię Tomasz. Interesuje się sportem. W związku z moja niepełnosprawnością zdecydowałem się nurkować. Jeżdżę do Egiptu, gdzie mam możliwość zobaczyć jedne z najpiękniejszych raf koralowych. Wszyscy powinni tego spróbować. Można zapomnieć o wszystkich problemach i zatracić się w podwodnym świecie.


Anna Matulaniec

Uczennica klasy 2 Lb uzyskała:

Tytuł Miss Studniówek 2017 w konkursie organizowanym przez dziennik Echo Dnia

Tytuł Miss Ziemi Radomskiej 2017

Kandydatka do Miss Polski 2017

Serdecznie gratulujemy!

 


Kacper Skrzypczak

Laureat konkursu o Unii Europejskiej – wyjazd studyjny do Brukseli

Kacper Skrzypczak, uczeń klasy 1 Lb uzyskał tytuł  laureata w  konkursie o Unii Europejskiej. W nagrodę odbył  wizytę studyjną do Brukseli ufundowaną przez europosła Zbigniewa Kuźmiuka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej prezentujemy film z wyjazdu.

 


Kacper Mokosa

Kacper w roku szkolnym uzyskał tytuł Wolontariusz Roku 2017. Brał udział w pełnym zakresie zajęć w projekcie: POKOLENIA – SENIOR I WOLONTARIUSZ – SKUTECZNA PROFILAKTYKA. Warto wspomnieć że uczeń uzyskuje corocznie doskonałe wyniki w nauce.


 

Adam Kwasek – uczeń klasy 2 Lb. Każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie muzyki elektronicznej, edycję filmów, fotografię. I to właśnie ogromna pasja i zaangażowanie przekonały Kapitułę Stypendium Artystycznego do uhonorowania Adama stypendium kanadyjskim Polish Orphans Charity na rok 2016. Stypendium to przyczyniło się do zakupu sprzętu elektronicznego, pozwalającego poszerzyć możliwości twórcze ucznia.

 

 

 

 

 


Magdalena Czyżewska – absolwentka Gimnazjum Językowego, aktualnie kontynuuje naukę w Ogólnokształcącym Liceum Językowym. Uczennica klasy 3 Lb corocznie osiąga doskonałe wyniki w nauce, co przyczyniło się do uzyskania

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
w latach 2015/16 i 2016/17.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wiktoria Guzy

Od zawsze interesowałam się sportem. Piłkę nożną zaczęłam trenować w wieku 9 lat. Przez pierwszy rok trenowałam w drużynie męskiej. Następnie przeniosłam się do żeńskiej drużyny “K.S Zamłynie Radom”. Myślę, że moim największym osiągnięciem w tej dziedzinie jest moment docenienia mnie przez trenerów kadry Mazowsza i powołanie mnie na drugą bramkarkę naszego województwa. W wojewódzkiej drużynie zagrałam wiele meczy wyjazdowych. Poza piłką nożną miałam również wiele sportowych sukcesów w szkole podstawowej oraz gimnazjum, m.in. byłam mistrzynią i wicemistrzynią Radomia w rzucie piłeczką palantową. Po 7 latach treningów, niestety musiałam zakończyć swoją przygodę z piłką nożną, ze względu na zdrowie. Sport zastąpiłam swoją drugą pasją – muzyką. Obecnie doskonalę grę na gitarze i rozpoczynam historię z keyboardem.

 

 

 

 

 

 


Weronika Broda – Absolwentka Gimnazjum Językowego, obecnie uczennica klasy 2 Lb Ogólnokształcącego Liceum Językowego (z rozszerzeniem biologiczno-chemicznym).  Jej zamiłowanie do biologii i eksperymentów chemicznych mieliśmy okazję zobaczyć podczas IX Radomskiego Festiwalu Nauki. Pokaz burza w probówce wywołał chyba największą sensację :)

Wypowiedź  uczennicy: Mam na imię Weronika, a do naszej szkoły uczęszczam już trzeci rok. Zdecydowałam się tu przyjść, bo zawsze lubiłam naukę i koniecznie chciałam spróbować kształcenia się w innym jerzyku, czego teraz mi nie brakuje!  Szkoła daje ogromne możliwości i zdecydowanie podnosi poziom wiedzy czego dowodem był choćby zdany przeze mnie Certyfikat Cambridge lub wymarzony przeze mnie tytuł Primus Inter Pares.
Oprócz nauki interesuje się również tańcem. Uwielbiam się bawić, a taniec jest na to najlepszym sposobem 😀 Oraz jak większość nastolatek jestem serialomaniaczka!
Po zakończeniu edukacji tutaj planuje studiować stomatologie w Warszawie. Nie będzie łatwo, ale wierze ze dam rade. A na pewno nie zamierzam zmarnować wiedzy, którą zdobyłam w moim Liceum!

Jako wzorowa uczennica uzyskała statuetkę Primus Inter Pares za rok 2015/16 dla uczniów ze średnią 5,5.

Dzięki ogromnemu zaufaniu koleżanek i kolegów aktualnie  sprawuje funkcję Przewodniczącej Samorządu Szkolnego.

Weronika  zajęła III miejsce w Przedmiotowym Konkursie Geograficznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym przez Instytut Rozwoju Edukacji i Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

 

 


Karolina Bąk – uczennica klasy 2 Lb. Cyklicznie bierze udział w konkursach z języka angielskiego – z sukcesami.

Ma bogatą wyobraźnię i jak sama twierdzi: Myśli trochę po angielsku.

Bardzo lubię ludzi i ich historię, ciekawią mnie. Każda twarz którą spotykam ukrywa jakąś zakręconą opowieść. Lubię też  podróżować w różne ciekawe miejsca a potem pisać książki na podstawie tego co usłyszę lub zobaczę. Robię też artystyczne zdjęcia. W zasadzie moje hobby to fotografia, wizaż, taniec, żeglarstwo i poprawianie ludziom humorku.  Jestem osobą bardzo otwartą i zawsze gotową na nowe wyzwania np. spontaniczne wycieczki. Znam język angielski bardzo dobrze, uzyskałam też dyplom szkoły aktorskiej w Anglii za dokonania artystyczne.

Do sukcesów Karoliny należą:

  • tytuł finalistki w Konkursie Języka Angielskiego “My Hometown” zorganizowanym przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
  •  laureatka konkursu z języka angielskiego „Faces of America” zorganizowanego przez patrona szkoły Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie –  Instytut Anglistyki. W rywalizacji brało udział 50 zespołów z całej Polski.

 

 

 


Mikołaj Makowski
Ogólnopolski Talent
Kowalstwo artystyczne

  • Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz Kuźnia Borzywoj – Mikołaj Makowski – organizatorzy Dnia Rekonstrukcji Historycznej,
  • Noc w Muzeum 2017 – pokaz kowalski,
  • Turniej Rycerski w Iłży – pokaz kowalski,
  • Udział w VIII Rycersko-Szlacheckiej Biesiadzie na Zamku w Wiśniczu – pokaz kowalski,
  • Ogólnopolski program „Młodzi Wielcy” emitowany w TVP2 , którego bohaterem był właśnie Mikołaj.

Mikołaj Makowski – absolwent Gimnazjum Językowego a obecnie uczeń  2 klasy Ogólnokształcącego Liceum Językowego. Odtwarza historię na polach rekonstrukcyjnych i w kuźni. Od dziecka miał ciągotki do ognia, ostrych przedmiotów, tworzenia czegoś z niczego. I osiągnął w tym mistrzostwo. (…) Mikołaj od zawsze też kochał historię, głównie średniowiecze. Przyznaje, że ma do tej epoki ogromny sentyment. Zajmuje się głównie odtwarzaniem noży historycznych.

Dzięki nietypowemu hobby o Mikołaju mówi się coraz więcej  w prasie i telewizji.

Polecamy program „Młodzi Wielcy”, którego bohaterem jest  Mikołaj Borzywoj Makowski, Kuźnia Borzywoj – Mikołaj Makowski. Program jest  dostępny  w Internecie pod adresem: https://poznan.tvp.pl/28386526/mlodzi-wielcy-25122016. Co sobotę w Dwójce nadawane są kolejne odcinki Młodzi Wielcy o niezwykłych pasjach młodych ludzi.

źródło: https://poznan.tvp.pl/28386526/mlodzi-wielcy-25122016

 

Polecamy również artykuł o pasji Mikołaja „Borzywoja” w czasopiśmie „COGITO”, 1/2017

 

 

 

 

 

 

 

Warto dodać, że Mikołaj osiąga doskonałe wyniki w nauce –  uzyskał statuetkę Primus Inter Pares za rok 2015/16 dla uczniów ze średnią 5,5. Dodatkowo, czynnie uczestniczy w organizacji uroczystości szkolnych (bardzo często jako prowadzący) takich jak : Dzień Kanadyjski, Dzień Papieski czy Top Talent itp. Przy tak dużym zaangażowaniu w swoje hobby i naukę znajduje  czas,  by działać   w szkolnym wolontariacie, czego przykładem był udział w projekcie “Pokolenia – senior i wolontariusz – skuteczna profilaktyka”. Podczas corocznych Festiwali Nauki organizowanych w naszej szkole, Mikołaj przygotowuje wraz z kolegami lekcje pokazowe strojów historycznych, wystawy, pogadanki, które cieszą się już coraz większą popularnością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do osiągnięć Mikołaja należą:

  • II miejsce w Konkursie Języka Angielskiego “My Hometown”. Konkurs został zorganizowany przez Radomski Ośrodek Doskonalenia nauczycieli.
  • I miejsce w Przedmiotowym Konkursie Geograficznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym przez Instytut Rozwoju Edukacji i Społeczeństwa Obywatelskiego.
  • I miejsce w Konkursie o Unii Europejskiej “MŁODY EUROPEJCZYK” dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym przez Instytut Rozwoju Edukacji i Społeczeństwa Obywatelskiego
  • Dobry wynik w I edycji konkursu z języka angielskiego Understand – Mogalo.

 

 

 

 

 

 


 

 

Wiktor Kun – uczeń klasy 2 Lb z sukcesami uprawia kitesurfing. Zaczął gdy miał 9 lat, a od czterech sezonów startuje na zawodach Ford Kite Cup.

Jego osiągnięcia to:
3 miejsce Freestyle Młodzik– Rewa 2013
1 miejsce Najlepszy Debiut– Rewa 2013
6 miejsce OPEN– Puchar Azji KTA, Filipiny, Boracay 2013 (długo utrzymywał się na 4 pozycji z powodu kontuzji pleców)
4 miejsce Freestyle Młodzik– Chałupy 2015
5 miejsce OPEN– Rewa 2015
3 miejsce Freestyle Młodzik– Łeba 2015
Vice Mistrzostwo Polski 2015– Jastarnia
3 miejsce w P
ucharze Polski
Freestyle Młodzik 2015.
P: W takim razie gdzie trenujesz poza sezonem?
Poza sezonem na Helu często wyjeżdża na spoty zagraniczne tj. Egipt, Filipiny, Brazylia, Wenezuela, Cabo Verde i Australia.

 

 

 


 

Klaudia Mrożek – otrzymała stypendium na rok 2015 przyznane przez Kapitułę Stypendium Artystycznego Polish Orphans Charity dla uczniów uzdolnionych artystycznie.

 

Klaudia uzyskuje bardzo dobre wyniki w konkursach z języka angielskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Klaudia Sochacka (uczennica szkoły w latach 2012/15)   została laureatką XIV edycji programu stypendialnego w  Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnegow Krakowie “Zdobywaj wiedzę i świat”

 

 

 

 


Jagoda Tyczyńska

  •     udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego,
  •     Jersz – Konkurs z Języka Angielskiego 2016/17 – II miejsce w woj. mazowieckim-
    IV miejsce w kraju.
  •     stypendystka Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego 2014/15,
  •     I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego “‘Threads of Todays Europe”na temat współczesnych zagrożeń w Europie.
    Praca została wyróżniona przez  Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli jako przykład eseju w języku angielskim,
  •     Wyróżniona tytułem: Primus Inter Pares w latach 2014/15 i 2015/16.
  •     Certyfikat Cambridge na poziomie C1 z rekomendacją na najwyższy poziom C2.
  •     Nagroda w konkursie z języka angielskiego Fox w roku szkolnym 2014/15 za bardzo dobry wynik.

   

Zainteresowania:

  •     fascynuje mnie w zasadzie wszystko,
  •     największą przyjemność sprawia mi nauka języka angielskiego,
  •     myślę o studiach na kierunku amerykanistyka,
  •     uwielbiam pracę w ogrodzie, na świeżym powietrzu.

Aby skuteczniej uczyć się języka angielskiego, radzę oglądać filmy bez polskiego lektora, w oryginale, osłuchując się oraz dużo czytać.

Fajne w mojej szkole jest to, że stwarza szansę na rozwój zdolności językowych.

 


Aleksandra Janikowski – uczennica szkoły w latach 2013/2016. Ola pochodzi z Australii. Po zakończeniu edukacji w  naszym Gimnazjum Językowym kontynuowała naukę w  Ogólnokształcącym Liceum Językowym z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w sekcji dwujęzycznej polsko-angielskiej a następnie przystąpiła do matury dwujęzycznej z języka angielskiego i geografii. Otrzymała zaproszenie na studia od rektora Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie ale aktualnie studiuje na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku International Relations and Global Studies w języku angielskim.

 

Ola wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego w Poznaniu  i otrzymała tytuł finalistki  w roku szkolnym 2013/14.

 

 

 

 

 


LAUREATKA MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH

Paulina Kurpiel – uczennica szkoły w latach 2012-2015  (klasa dyplomatyczno-konsularna 2012-2015).
Laureatka III szczebla Wojewódzkiego Konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej”

AKADEMIA MŁODEGO DYPLOMATY

 konkurs został zorganizowany przez  MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH W WARSZAWIE.
Aktualnie studiuje w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie na kierunku Nawigacja.

Paulina uczestniczyła również w konferencji 8 celów – jeden świat. Milenijne Cele Rozwoju, a problem ubóstwa na świecie organizowanej w Warszawie przez Polską Akcję Humanitarną.

 

 

 

 

 

 


 

 

Emilia Tyczyńska – uczennica szkoły w latach 2010-2013 – brała udział w wielu konkursach i festiwalach wokalnych m.in. w Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Radosne Kolędowanie”.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zofia Karkowska (uczennica szkoły w latach 2008/11) uzyskała wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Komisję Europejską za komiks o tematyce europejskiej.