dr Maria Montessori

Spotkanie z ambasadorem USA

26 kwietnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z ambasadorem USA Markiem Brzezińskim, które odbyło się w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego imienia Kazimierza Pułaskiego. Wysłuchaliśmy wykładu: “The U.S. & Poland: Today and Tomorrow?”. Ambasador mówił o solidarności między Polską a Stanami Zjednoczonymi, wojnie na Ukrainie, pojawiły się również wątki dotyczące naszego miasta.

Spotkanie z Panem Markiem Brzeziński pozwoliło nam przyjrzeć się jak wygląda spotkanie oficjalne (protokół), doświadczyć atmosfery życia wyższej uczelni, na żywo uczestniczyć w edukacji lingwistycznej połączonej z takimi przedmiotami realizowanymi w liceum jak język angielski, geografia polityczna, wiedza o społeczeństwie. Nasza koleżanka Nel z klasy 3., reprezentując naszą szkołę zadała publicznie pytanie ambasadorowi dotyczące wojny w Ukrainie.

Kolejne spotkania przed nami!

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum