dr Maria Montessori

Cambridge Day

19 maja w Cambridge English Language Assessment – Exam Preparation Centre w Szkole Partnerstwa Międzynarodowego  odbył się ,,Cambridge Day”.  Wydarzenie podzielone było na dwie części. Pierwsza o charakterze artystycznym I druga edukacyjnym. ,,Cambridge Day” rozpoczął się od konkursu wokalnego pod tytułem :   ,, We are easy to burn”. Młodzi wokaliści prezentowali utwory muzyczne różnych wykonawców i bardzo odmienne gatunki muzyczne począwszy od muzyki pop po rap,  oczywiście śpiewali  po angielsku. Goście z Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II również zaprezentowali własny utwór instrumentalny. Publiczność podziwiała odwagę i umiejętności wokalne uczestników konkursu.

Druga część wydarzenia miała charakter edukacyjno – informacyjny: Why Cambridge? – Focus of our aspirations, prezentacji: Cambridge University City In England oraz Cambridge English Exams – step by step. Publiczność  I zaproszeni goście dowiedzieli się jak i  dlaczego warto zdawać egzaminy Cambridge, poznali wiele ciekawostek na temat miasteczka uniwersyteckiego Cambridge w Anglii ( Cambridge to również miasta w Stanach Zjednoczonych i Australii) oraz uzyskali ważne informacje na temat Uniwersytetu Cambridge. Wydarzenie nie mogło się obyć bez wspólnej zabawy, czyli quizów specjalnie przygotowanych z okazji ,, Cambridge Day”. Najbardziej publiczności podobał się Kahoot, czyli konkurs oparty o zaprezentowaną wcześniej wiedzę, który odbywał się z użyciem telefonów komórkowych.

,, Cambridge Day” to wydarzenie, w którym młodzi ludzie mogą uczyć się i bawić- kolejne już za rok.

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum