dr Maria Montessori

DZIEŃ KULTURY NIEMIEC

01.06.2015 – Dzień Kultury Niemiec
W dniu 01.06.2015r. odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego pod hasłem:”Die Reise durch Deutschland und deutschsprachige Länder”. Celem imprezy było pogłębienie wiedzy na temat Niemiec oraz krajów niemieckiego obszaru językowego.
Po uroczystym przywitaniu wysłuchaliśmy piosenki pt. “Keine Grenze” w wykonaniu uczennicy Martyny Seremak oraz Joanny Oziębło. Następnie uczennica Monika Wieśniak przedstawiła nam najciekawsze miejsca oraz charakterystykę Niemiec.Publiczność chętnie udzielała się w spotkaniu. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali na koniec spotkania upominki.Mówiliśmy nie tylko o samych Niemczech, ale również o krajach w których mówi się po niemiecku.Kolejną atrakcją spotkania był konkurs. Zadaniem uczniów było wylosowanie i odczytanie w jak najszybszym czasie łamańców językowych. Było wesoło:). Zwycięzcy uczniowie otrzymali słodkie nagrody.
Uczennica Iga oraz Julia sprawdziły naszą znajomość niemieckich wynalazków i produktów ” Produziert in Deutschland.Na Dzień Języka Niemieckiego przyjeli zaproszenie celebryci z Niemiec – Claudia Schiffer, Heidi Klumm oraz Martin Schmidt. Niestety nie dotarł Karl Lagerfeld, gdyż miał ważny pokaz w Mediolanie:)
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do degustacji.Iprezę przygotowali licealiści wraz z Gimnazjum Językowym.Organizatorem spotkania był nauczyciel języka niemieckiego – Julita Mrozowicz.

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum