Mikołajki Erasmusa

Czy można uczyć się angielskiego poznając tradycje i kulturę innych krajów i to w doborowym towarzystwie?Odpowiedź brzmi: TAK!
17 grudnia świętowaliśmy Mikołajki Erasmusa razem ze studentami Wyższej Szkoły Handlowej pochodzącymi z Etiopii, Afganistanu, Turcji i Rumunii. Spotkanie miało charakter wielokulturowy i integracyjny. Rozmowy, prezentacje, a nawet nauka tańca odbywały się w języku angielskim. Uczniowie klas pierwszych liceum przygotowali dla gości poczęstunek, opowiedzieli o polskich tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem, zaśpiewali kolędę ,,Silent Night” po angielsku i po polsku i zaprosili studentów do udziału w Kahootcie, którego pytania związane były z polskim tradycjami świątecznymi. Quiz wygrał zespół Aliego z Etiopii. Druga część spotkania należała do gości z zagranicy. Opowiedzieli oni o swoich krajach, kulturze i tradycjach. Wspólne świętowanie Mikołajek zakończyło się nauką tradycyjnych tańców w rytmach narodowych disco polo. Nawiązały się też nowe znajomości.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w przygotowanie tak radosnego, przedświątecznego wydarzenia.