“Świat jest tak wielki, że wszystko jest szczegółem” konkurs recytatorski z okazji jubileuszu Wisławy Szymborskiej

W 2023 roku przypada jubileusz poetki, noblistki, mistrzyni przewrotnej riposty. Z tej okazji Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej.

My uczciliśmy 100 rocznicę urodzin poetki konkursem recytatorskim. Uczestnikami byli uczniowie klas liceum. W wiosenne atmosferze, pod hasłem: ,,Świat jest tak wielki, że wszystko jest szczegółem” utalentowani, młodzi ludzie recytowali wiersze noblistki w języku polskim i angielskim. Jury w składzie: nauczyciel języka angielskiego – Pani Małgorzata Tatar (przewodnicząca), języka polskiego – Pani Ewa Janiec i matematyki – Pani Klaudia Banaszkiewicz ogłosiło następujący werdykt:

Liceum:
I miejsce – Mati Białkowski (kl.2LD), wiersze: ,, Rozmowa z kamieniem” (recytacja w języku angielskim; ,,Niespodziewane spotkanie” (recytacja w języku polskim)
II miejsce – Dawid Zalwert (kl.1LD), wiersze: ,,Prospekt”, ,,Sen nocy letniej” (recytacja w języku polskim)
III miejsce – Łucja Figarska (kl.3LD), wiersze: ,,Atlantyda”, ,,Świat umieliśmy kiedyś na wyrywki” (recytacja w języku polskim).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy doskonałej pamięci, pięknej, artystycznej deklamacji!

Nad organizacją konkursu czuwała Pani Bogusława Przybytniewska, nauczyciel języka polskiego. Dziękujemy!

Po więcej informacji i zdjęć zapraszamy na naszego Facebooka