Dla życia, nie dla ocen.

Liceum Ogólnokształcące z Klasami Dwujęzycznymi im. Marii Montessori w Radomiu oferuje absolwentom klas ósmych szkół podstawowych nowe kierunki kształcenia. Już od maja szkoła będzie kształciła w nowej siedzibie przy ul. 25 Czerwca 46/ 6 w Radomiu. Młodzież będzie mogła od września kształcić się w klasie wstępnej z językiem hiszpańskim, francuskim lub niemieckim. Nauka w liceum będzie trwała 5 lat.

Na czym polega wyjątkowość Liceum Ogólnokształcącego z Klasami Dwujęzycznymi im. Marii Montessori w Radomiu wyjaśnia Anna Maciejewska, dyrektor szkoły. Jakie są kierunki kształcenia, jakie ścieżki oferowane młodym ludziom?

W szkole funkcjonują klasy dwujęzyczne – mówi Marzena Wojciechowska, zastępca dyrektora szkoły. Uczniowie mogą uczyć się w jęz. angielskim biologii, geografii, ale może to być też historia czy nauka o społeczeństwie:

Kandydaci dla klas dwujęzycznych będą musieli zdać test kompetencji już w maju – mówi dyr Anna Maciejewska:

Test kompetencji odbędzie się 8.06.2021r.
O godzinie 14.00 test kompetencji językowych dla 4 letniego liceum.
O godzinie 15.00 dla klas wstępnych 5 letnich.

Szczegółowe informacje w siedzibie szkoły przy ul. Traugutta 34 lub ul. 25 Czerwca 46/ 6 w Radomiu.

Oryginalny artykuł dostępny pod adresem.
Źródło: https://radioplus.com.pl/radom/54539-dla-zycia-nie-dla-ocen-nowa-oferta-w-nowej-siedzibie