dr Maria Montessori

Konkurs “My Hometown” 14.03.2016r.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum zwycięzyli w konkursie języka angielskiego “My Hometown”.

Laureatem oraz zdobywcą II miejsca jest Mikołaj Makowski, a wyróżnienie zdobyła Karolina Bąk. Obydwoje są uczniami klasy 1 Lb. Opiekunem szkolnym konkursu jest p. prof. Iwona Rębowska.

Organizatorem konkursu jest RODON. Konkurs ma zasięg międzypowiatowy. Jego celem jest promocja i popularyzacja własnego miasta wśród młodziezy a takze rozwijanie zainteresowań językowych połączonych z umiejętnością posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno – komunikacyjnymi. Konkurs składał się z ustnej 3-5 minutowej prezentacji ucznia n/t swojego miasta w języku angielskim przygotowanej pod opieką nauczyciela języka angielskiego. Dodatkowo uczniowie dokonali prezentacji swojego miasta w formie interaktywnej PowerPoint.

W konkursie startowało 17 uczniów z Radomia i powiatu. Przedstawili bardzo różne prezentacje, niezmiernie ciekawe i pomysłowe. Nasza szkoła jako jedyna zdobyła dwie nagrody. W czerwcu wybieramy się na uroczystą galę rozdania zwycięzkich dyplomów.

20160314_120847[1]

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum