Szkoła Pamięta

Święto Zmarłych jest dniem odwiedzin, zadumy i wspomnień  o tych, których już,wśród nas nie ma. 30 X 2019 r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego pod opieką p.Beaty Opałki oraz wolontariusze pod opieką p.Moniki Wężyk wybrali się na cmentarz przy ul. Wilanowskiego, na miejsce pochówku żołnierzy, którzy zginęli, walcząc za wolność naszej Ojczyzny. Młodzież minutą ciszy oddała hołd poległym na polu bitwy i zapaliła znicze. W milczeniu wysłuchała,też krótkiej opowieści o walczących żołnierzach podczas II wojny światowej. Wizyta była krótką lekcją historii, patriotyzmu i wychowania. Młodzież uświadomiła sobie, że cmentarz to miejsce, w którym należy zachować powagę i uszanować miejsce spoczynku tych, którzy odeszli.