dr Maria Montessori

Dzień kryminalistyki z Mazowiecką Policją

Wiosenny, kwietniowy dzień spędziliśmy na Dniu Kryminalistyki. Klasa 3LD uczestniczyła w wykładach dotyczących pracy w policji. Dowiedzieliśmy się czy zawód policjanta jest dla każdego i jakie kandydat na policjanta musi  spełnić warunki. Spotkanie z młodszą inspektor  Panią Anną Nejman przybliżyło nam pracę policjantów z Laboratorium Kryminalistyki KWP w Radomiu. Natomiast komisarz Michał Rutka opowiedział nam o roli i zadaniach służby kontrterrorystycznej.

Obejrzeliśmy stoiska przygotowane przez Mazowiecką Policję. Sprawdziliśmy nasze umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej
(w 99% jesteśmy w stanie uratować życie, w sytuacjach jego zagrożenia,
w oczekiwaniu na przyjazd pogotowia-skąd wiemy? Tak pokazała aplikacja treningowa).

Zgłębialiśmy technikę porównywania odcisków palców, poznaliśmy nowoczesne urządzenia do badania śladów krwi i nie tylko. No i oczywiście policjanci z różnych służb odpowiadali na wszystkie pytania, zachęcali do praktycznego zapoznania się z przygotowanymi eksponatami (zobaczcie na zdjęciach!).

Na koniec, ku naszemu zdziwieniu został nawet wykorzystany ,,eksponat”, który jak się okazuje, policjanci również potrafią wykorzystać – fortepian. Nasz uczeń Mati zasiadł do instrumentu z panem policjantem i na dwie ręce zagrali kilka utworów. Mamy zdolnych i fajnych uczniów!

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum