SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 25.04.2019r.

Zapraszamy uczniów Dwujęzycznego Liceum Montessori do wzięcia udziału w konkursie Recytatorskim

Cele konkursu:

• popularyzowanie poezji twórców dwudziestolecia międzywojennego: Kazimiery  Iłłakowiczówny i Bolesława Leśmiana,

• rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie,

• odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych młodzieży,

• doskonalenie umiejętności recytatorskich,

• popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień,

• integracja społeczności szkolnej.

Regulamin konkursu recytatorskiego:

1. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie do 24 kwietnia 2019 r. w sekretariacie szkoły deklaracji przystąpienia do konkursu (karta zgłoszenia do pobrania) .

2. Konkurs odbędzie się w budynku szkoły 25 kwietnia 2019r..

3. Kolejność wystąpień ustali organizator.

4. Uczestnicy konkursu recytują wybrane wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny i Bolesława Leśmiana.

5. Uczestników konkursu będzie oceniało jury w składzie: dyrektor, nauczyciel języka polskiego, przedstawiciel Rady Pedagogicznej.

6. Nagrody otrzymają laureaci pierwszego miejsca, dyplomy -wyróżnieni, podziękowania za udział wszyscy uczestnicy. Zwycięzcy otrzymają ocenę z aktywności z języka polskiego.

7. Udział w konkursie jest jednocześnie zgodą na warunki regulaminu, przetwarzanie danych osobowych, wykorzystanie wizerunku uczestnika na potrzeby organizacji i promocji konkursu.

Koordynator konkursu: Jolanta Olas