“Faces of America” – konkurs z języka angielskiego

Uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Językowego z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w Radomiu Natalia Jakubowska, Karolina Bąk i Kacper Mokosa zostali laureatami konkursu z języka angielskiego “Faces of America” zorganizowanego przez patrona szkoły Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie –  Instytut Anglistyki. W rywalizacji brało udział 50 zespołów z całej Polski.

Konkurs składał się z trzech etapów: głównym zadaniem pierwszego etapu było napisanie eseju w języku angielskim, następnie  wykonanie zadań z gramatyki i leksyki  porównawczej języka angielskiego – brytyjskiego i amerykańskiego. Etapem końcowym były zadania dotyczące kultury krajów anglojęzycznych.

Gratulujemy naszym laureatom i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Zobacz artykuł:

Radomianie laureatami prestiżowego konkursu