dr Maria Montessori

Debata w WSH

NARKOTYKI. DOPALACZE. DROGA DONIKĄD…
18 marca 2015r. klasa 1 Lb pod opieką tutora personalnego p. Beaty Książki wzieła udział w debacie: “Narkotyki, dopalacze, droga donikąd… zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu wraz z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

“Narkomana się tworzy- w domu, szkole, uczelni, na podwórku i na kolonii, słowem wszędzie. Lepi się go z cudownej materii dziecięcej naiwności, chęci poznania świata, wrażliwości, uczuć, porywów serca, najskrytszych tajemnic i szczerych łez”- Marek Kotański.

Halucynacje, stany lękowe, fobie, myśli i próby samobójcze, często udane….To tylko niektóre spośród skutków zażywania substancji psychoaktywnych. Świadomość spusztoszenia, jakie narkotyki i dopalacze sieją w ludzkim organizmie powinna być dostatecznym ostrzeżeniem przed kontaktem z nimi. Często jednak, jak pokazują statystyki, to nie wystarcza…

Niestety, coraz więcej młodych ludzi uzależnionych jest od narkotyków, bardzo często sięgają po substancje psychoaktywne przed ważnymi sprawdzianami czy sesją egzaminacyjną. Niestety, ale coraz częściej robią to, bo nie chcą zachowywać się odmiennie od równieśników, chcą iść z duchem czasu bez względu na konsekwencje, a może nawet i z przeświadczeniem, że ten “jeden raz” ich nie uzależni.
Jak powiedziała Pani Katarzyna Dziwisz- lekarz psychiatra- “wszystko zależy od naszego genotypu- niektórzy stają się uzależnionymi już po pierwszym zażyciu”. Najlepiej nie próbować, bo “uzależnienie od narkotyków czy dopalaczy dotyczy całej rodziny, a przede wszystkim najbliższych osób”- kontynuowała.
Młodzi ludzie uważają, że posiadanie lub zażywanie niewielkich ilości narkotyków jest dozwolone, nic bardziej mylnego…

źródło: http://www.wsh.pl/news/522/narkotyki-dopalacze-droga-donikd

Relacja TV Dami:
http://dami24.pl/wiadomosci/item/368-narkotyki-dopalacze-droga-donikad

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum