Maraton Pisania Listów – Amnesty International

9 grudnia 2016 roku uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Pisania Listów, który co roku organizuje  Amnesty International. Wydarzenie to odbywa się od 2001 roku w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na dzień 10 grudnia.

Uczniowie pisali listy  do rządów państw, które nie przestrzegają powszechnych, niezbywalnych, naturalnych i nienaruszalnych  praw przysługujących każdemu człowiekowi.

Jesteśmy w grupie 329 850 osób w całej Polsce, które napisały listy w poczuciu solidarności z tymi, których prawa są łamane.