Światowy Dzień Zdrowia 07.04.2016r.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  szkolnym projekcie, który odbywał się   07.04.2015r.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania, budzenie zainteresowania własnym zdrowiem, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, uświadomienie znaczenia witamin dla zdrowia człowieka oraz nabycie umiejętności przygotowania zdrowych posiłków.

Podczas projektu realizowaliśmy następujące zadania:

• pogadanki na temat zdrowego odżywiania,
  • zwracanie uwagi na wykonywanie badań okresowych,
  • wykonanie plakatów na temat Wiem jak zdrowo żyć,
  • angażowanie publiczności  w gry związane ze zdrowiem np. kalambury,
  • przygotowanie stoiska ze zdrową żywnością a także stoiska alternatywnego z żywnością zawierającą cukry oraz produkty typu fast food,
  • omówiono zasady obowiązujące w piramidzie żywieniowej,
  • przybliżono znaczenia sportu i odpoczynku w codziennym życiu.

Sala konferencyjna w tym dniu zamieniła się w kolorowe stoisko warzywno – owocowe dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy przygotowali wszystkie produkty.

W ten sposób uczniowie propagowali zdrowe odżywianie oraz znaczenie witamin dla zdrowia człowieka.

Było wesoło i zdrowo:)

Koordynator projektu: p. Beata Opałka wraz z klasą 1 Lb we współpracy z klasą 3 TEP oraz samorządami szkolnymi.

Projekt został zrealizowany dla uczniów klas gimnazjalnych, licealnych oraz technikum.