dr Maria Montessori

II Zaduszki Poetyckie -“Czucie i wiara”

Późne popołudnie, ciemno za oknami, gwar na holu, rozmowy i młodzi aktorzy pojawiający się i znikający za drzwiami garderoby. Publiczność zajęła miejsca, zgasło światło. Nastąpiła cisza, a blask świec tworzył atmosferę tajemniczości i … grozy. ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie (…)“. Rozpoczął się spektakl. Przy dźwiękach muzyki ( tajemniczej i chwilami przerażającej), efektu realnie trzaskających drzwi, pojawiali się na scenie młodzi aktorzy doskonale recytujący, trudny jak dla współczesnej młodzieży, mickiewiczowski tekst. Postmodernistyczne kostiumy, ruch sceniczny, cisza i dźwięk współtworzyły atmosferę II Zaduszek Poetyckich.

Przedstawienie mogliśmy obejrzeć dzięki artystom z teatru Viva l`arte prowadzonego przez Panią Bogusławę Przybytniewską – nauczyciela języka polskiego, w ramach zajęć Inspiratorium teatralnego. Pani Przybytniewska wystąpiła również razem z młodzieżą i reżyserowała cały spektakl.

Gratulujemy wspaniałego występu grupie Viva l`arte! Publiczności serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok.

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum