CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL

CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL  zapewnia pełny program  dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat z kwalifikacją na uniwersytecie Cambridge Advance Levels dla najstarszych uczniów. Program nauczania w naszej szkole międzynarodowej opiera się na programach grupy University of Cambridge International, poczynając od Cambridge Primary i przechodząc do poziomu IGCSE, AS i A w starszych latach.Zintegrowane programy międzynarodowe zapewniają płynne przejście przez lata nauki szkolnej i zapewniają studentom szansę na odniesienie sukcesu w stymulującym, zewnętrznie zatwierdzonym i szanowanym światowej klasy programie edukacyjnym. Ostatecznie, kwalifikacje, które mogą uzyskać nasi starsi studenci, mogą otworzyć drzwi uniwersytetom na całym świecie. Z Wielkiej Brytanii do Austrii, Australii do USA, a tu na Słowacji; Kwalifikacje Cambridge są powszechnie uznawane i mile widziane.Chociaż używamy Cambridge i Narodowego Programu Nauczania dla Anglii, jesteśmy prawdziwie międzynarodową szkołą i jesteśmy z tego dumni!


Struktura Cambridge zapewnia programy nauczania dla kluczowych przedmiotów z języka angielskiego (lub angielskiego jako języka dodatkowego), matematyki i nauk ścisłych. Inne przedmioty oparte są na Krajowym programie nauczania dla Anglii.Obejmują one sztukę, geografię, historię, technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), muzykę oraz edukację  społeczną. Języka niemieckiego nauczamy od 3 semestru roku nauki/klasa 2/ , zgodnie programem szkolnym. Programy Cambridge i National Curriculum zawierają oświadczenia dotyczące treści, wiedzy, umiejętności i zrozumienia oraz docelowych poziomów docelowych dla wszystkich przedmiotów, których uczymy poza polskim i niemieckim. Dostępna jest szeroka gama zasobów pomocnych nauczycielom.

Lata młodsze niższego rzędu charakteryzują się coraz bardziej ukierunkowanym podejściem ze specjalistycznymi nauczycielami w zakresie wszystkich przedmiotów. Zapewnia to, że nie tylko studenci rozwijają swoją wiedzę i umiejętności, ale także są przygotowani na rygory kursów egzaminacyjnych, które zaczynają się od Cambridge IGCSE od roku 10. Ostatnie dwa lata nauki są poświęcone kursom egzaminacyjnym Advanced Subsidiary i Advanced Level Uniwersytetu Cambridge.Uznane na całym świecie za wejście na uniwersytet oferują studentom elastyczność całkowicie swobodnego wyboru przedmiotów.Tak więc student może specjalizować się w naukach ścisłych, sztuce lub językach, lub wziąć szeroki zakres przedmiotów z różnych dyscyplin. Oprócz kursów egzaminacyjnych na wysokim poziomie, CIS jest także w stanie wspierać uczniów z różnymi aspiracjami, takimi jak koncentracja na rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim, jednocześnie uzyskując dyplom ukończenia szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że poświęcenie kursom akademickim nie jest odpowiednie dla wszystkich, więc jesteśmy elastyczni w naszej ofercie i wspieramy indywidualne potrzeby edukacyjne. IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) to dwuletni program prowadzący do zewnętrznych, ustalonych i certyfikowanych egzaminów z University of Cambridge. Jest to unikalny program wspierany przez rząd Wielkiej Brytanii dla tysięcy szkół na całym świecie. Nasi uczniowie otrzymują program nauczania w latach 10 i 11, który obejmuje około 9 przedmiotów egzaminacyjnych IGCSE. Należą do nich rdzeń języka angielskiego, matematyki i nauk ścisłych (połączenie pojedynczych przedmiotów z biologii, chemii i fizyki). Trzy lub cztery inne przedmioty mogą być zaczerpnięte z geografii, historii, języka niemieckiego, technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), literatury angielskiej, dodatkowej matematyki i być może pierwszego języka do samodzielnej nauki.Dokładnie to, co jest dostępne w danym roku, będzie zależeć od wielu czynników.Zapewniona jest przydatność dla naszych uczniów i kluczowe czynniki programowe w zakresie szerokości i równowagi. Głębokość i jakość są oczywiste przy wszystkich kursach Cambridge! Poziom zaawansowany Certificate of Education (A Level) jest “złotym standardem” kwalifikacji Cambridge. Jest on uznawany jako kwalifikacja wstępna dla uniwersytetów Unii Europejskiej i innych krajów na całym świecie. Egzaminy poziomu są zwykle podejmowane po 13 latach nauki i opierają się na około 360 godzinach nauki z tutorem na temat, zwykle w ciągu dwóch lat. Poziomy są wysoce wyspecjalizowane, a student zwykle wybiera trzy przedmioty, chociaż czasami wyjątkowi uczniowie biorą cztery lub pięć. Więcej informacji www.ibbritishschool.uk lub INTERNATIONAL PROGRAMME

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum