“Dzień Bezpieczeństwa” 20.05.2016r.

Jak co roku zorganizowała wydarzenie pod nazwą ” Dzień Bezpieczeństwa „.

Współorganizatorami wydarzenia były służby porządku publicznego: Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, Straż Miejska w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Areszt Śledczy w Radomiu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Celem „Dnia bezpieczeństwa” było zaakcentowanie doniosłej roli działalności profilaktyczno-prewencyjnej w przeciwdziałaniu zagrożeniom społecznym. Program objął m.in konferencję naukową pt. „PREWENCJA I WALKA Z TERRORYZMEM ” , tematyczne zajęcia praktyczne : pokazy ratownictwa technicznego i wysokościowego , prezentacja jednostki GROM , pokazy w laboratorium kryminalistycznym oraz strzelnicy elektronicznej , szkolenie z technik pierwszej pomocy , pokazy sprzętu i uzbrojenia oraz wiele innych atrakcji.

W trakcie Dnia Bezpieczeństwa odbyło się także oficjalne wręczenie Biletów do Europarlamentu dla uczniów szkół średnich, którzy brali udział w konkursie. Nagrody wręczyła Pani Europoseł Julia Pitera .

Ponadto funkcjonariusze wybranych służb mundurowych zaprezentowali w formie wystaw oraz symulacji specyfikę służby.

źródło: SH w Radomiu, jak co roku zorganizowała wydarzenie pod nazwą ” Dzień Bezpieczeństwa „.

W wydarzeniu wzieli udział uczniowie naszego gimnazjum i liceum wraz z opiekunami.