Finał konkursu European Language Label – z udziałem wiceminister edukacji

Marzenna Drab Podsekretarz Stanu w MEN wzięła udział w podsumowaniu konkursu European Language Label. Podczas uroczystej gali finałowej w gmachu MEN nagrodzonych zostało trzynaście instytucji realizujących nowatorskie inicjatywy z zakresu edukacji językowej.

– Międzynarodowy certyfikat potwierdza wysokie kompetencje w dziedzinie nauczania języków. To bardzo ważne wyróżnienie, szczególnie dziś w Europie bez granic, gdzie nauka języków obcych to podstawa – powiedziała Marzenna Drab Podsekretarz Stanu w MEN.

W tej edycji, zgodnie z priorytetami tematycznymi wyznaczonymi przez Komisję Europejską, wyróżniono projekty dotyczące budowania społeczeństwa przyjaznego językom oraz nauki w wielokulturowych i wielojęzycznych klasach.

W gronie tegorocznych zwycięzców – obok szkół wyższych – znalazły się również przedszkola, szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne oraz instytucje oświatowe, których nauczyciele bądź pracownicy w sposób nowatorski podchodzą do kształcenia językowego.