dr Maria Montessori

IX Radomski Festiwal Nauki

Już IX Radomski Festiwal Nauki odbył się w Szkole Partnerstwa Międzynarodowego Ogólnokształcącym Liceum Językowym z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej.  Atrakcji nie brakowało dla gości – uczniów trzecich klas gimnazjum.

Impreza rozpoczęła się o 9.00 uroczystym przywitaniem gości. Od godziny 9.30 do 12.00 uczniowie spacerowali między salami, by zapoznać się z możliwościami placówki. Na tapet wzięty był temat matury dwujęzycznej, egzaminów międzynarodowych. Poza rozmową nauczyciele prezentowali odpowiednie ćwiczenia, nowinki oraz sposób edukacji młodzieży z języka angielskiego. Kolejnym przystankiem była edukacja biologiczno-chemiczno-fizyczna, gdzie trzecioklasiści mogli brać czynny udział w eksperymentach. Nową odsłonę geografii przedstawili nauczyciele tego przedmiotu. Zachęcali oni do kreatywnego myślenia przybyłych podczas warsztatów. Nie zapomniano o historii Polski – przedstawianej w postaci nieznanych faktów. Młodzież zapoznała się ze strojami historycznymi i nie tylko… Na oczach gości odbyła się walka dawnych Słowian, przeprowadzona przez grupę rekonstrukcyjną. Następnie odbył się Quiz prawny. Dodatkowo można było poznać nowe oblicze matematyki.

Wszystkie elementy festiwalu były przygotowane przez uczniów Szkoły Partnerstwa  Międzynarodowego Liceum i Gimnazjum Językowego z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej pod okiem nauczycieli.

Organizatorzy podobnie jak goście byli zadowoleni z udziału w festiwalu, wszyscy świetnie się bawili ucząc i uczyli się bawiąc.

Zobacz więcej zdjęć w Galerii

Zobacz artykuł:

IX Radomski Festiwal Nauki – naukowe inspiracje zamiast wagarów               Galeria

PATRONAT NAUKOWY MEDYCYNA – FILOLOGIA ANGIELSKAPATRONAT NAUKOWYCAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOLPROGRAM DWUJĘZYCZNY DLA LICEÓW SEKCJI POLSKO ANGIELSKIEJ ORE

Klub Szkół UNICEF

EDUKACJA DWUJĘZYCZNA – POSŁUCHAJ O NAS Aktualności Archiwum